Pomysły na prezent ślubny

Jestem mężatką od 3 lat. Dokładnie 3 lata temu odbył się nasz ślub i wesele. Mimo, iż sugerowaliśmy gościom przekazanie nam prezentu w formie papierków ze znakiem wodnym- dostaliśmy kilka prezentów. I wiecie co…to były najlepsze prezenty, jakie mogliśmy sobie wymarzyć. Dlatego też postanowiłam o nich napisać. Być może pomogę Wam wybrać prezent na ślub, jeśli się na taki w najbliższym czasie wybieracie.

Opisane przeze mnie prezenty nie są tanie. Dlatego wymagają raczej zrobienia składki przez kilka osób i kupienia jednego, wspólnego prezentu na ślub. Są to prezenty praktyczne, ponadczasowe i jestem przekonana, że większość z nich będzie nam służyła przez wiele lat!

Co na prezent ślubny? Pomysły na fajny prezent ślubny:

APARAT FOTOGRAFICZNY

Prezent na ślub- aparat fotograficzny

Dostaliśmy profesjonalny aparat fotograficzny, taki o którym nigdy nawet nie myślałam, aby samemu go kupić. Taki aparat sporo kosztuje i ciężko wygospodarować z budżetu domowego 1500-2000zł na zakup takiego sprzętu. A gdy gdziekolwiek się jedzie- aparat jest potrzebny…Przed wyjazdem na wakacje, mamy na głowie tyle wydatków, że nie jesteśmy w stanie kupić jeszcze aparatu. Tak więc nigdy nie ma odpowiedniego momentu na zakup tego sprzętu. Dlatego według mnie- gdyby ktoś zechciał nas obdarować takim prezentem na ślub- to super pomysł!

ZESTAW WALIZEK

Prezent na ślub- zestaw walizek

Tu ta sama sytuacja- co z aparatem. Są potrzebne a nigdy nie ma dobrego momentu na ich zakup. My dostaliśmy 4 walizki- dwie duże i 2 mniejsze. Korzystaliśmy z nich jadąc w podróż poślubną, kilka razy wyjeżdżając na wakacje i na ferie zimowe, a dodatkowo bierzemy je ze sobą, gdy choćby na dzień czy dwa wyjeżdżamy z domu. Ponieważ są one w dwóch rozmiarach- na długi wyjazd bierzemy duże, na krótszą podróż- te małe. Dodatkowo mam wrażenie jakby nasi znajomi, od których je dostaliśmy- zawsze byli z nami w podróży…to tak jak byśmy zabierali cząstkę ich ze sobą!

VOUCHER NA WYJAZD ZAGRANICZNY

Prezent na ślub- voucher na wyjazd zagraniczny

To był nasz prezent ślubny od rodziców. Dostaliśmy bon do wykorzystania na podróż poślubną. Kilka dni po weselu polecieliśmy na Wyspy Kanaryjskie. Ahhhh to były piękne chwile!

Bardzo podoba mi się pomysł z wręczeniem parze młodej takiego vouchera. Dzięki temu z jednej strony państwo młodzi mają wolną rękę w wyborze miejsca, w które pojadą, z drugiej natomiast- mają gwarancję, że gdzieś pojadą w podróż poślubną. Bo skoro już dostali taki bon, to z pewnością go wykorzystają. A pieniądze…to wiadomo- rozejdą się szybko na inne wydatki i może nie starczyć ich na podróż poślubną. A szkoda by było- gdyby nigdzie nie pojechali.

EKSPRES DO KAWY

Prezent na ślub-ekspres do kawy

To prezent dla prawdziwych miłośników kawy. Bo mam tu na myśli ekspres, który sam mieli ziarno kawy, spienia mleko i robi kilka pysznych rodzajów tego pobudzającego napoju. Fajnie mieć taki sprzęt w domu. Gdy młodzi otrzymają go w prezencie ślubnym- z pewnością będzie im służył przez wiele lat i miło przypominał o tym pięknym dniu, w którym go dostali.

 

A wy jakie macie pomysły na fajny prezent ślubny? Podzielcie się nimi w komentarzu.

 

FAJNIE, ŻE JESTEŚ ZE MNĄ…:)

Udostępnij